Haber

Elon Musk, devam eden ifşaatlar için Twitter’ı bir “olay mahalline” benzetti

Bağımsız araştırmacı Michael Shellenberger, Twitter’ın eski yönetimiyle ilgili dördüncü açıklamayı yaparken, Elon Musk Twitter’ı bir “olay mahalline” benzetmişti.

Bağımsız araştırmacı Shellenberger, Twitter’ın eski yönetimine yönelik dördüncü ifşa dalgasında eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabının kapatıldığı döneme ilişkin bazı ilginç konuları gündeme getirdi.

Twitter’ın üst düzey yetkililerinin 6 Ocak’taki kongre baskını sonrasında bir karar aldığını kaydeden Shellenberger, bu kararın Trump’ın hesabının askıya alınmasını “haklı çıkarmak” olduğunu ve ifade özgürlüğü konusundaki endişelerini dile getirmek olmadığını açıkladı.

Eski First Lady Michelle Obama’dan Jack Dorsey’e baskı

Shellenberger, 6 Ocak olaylarından sonra Twitter’ın o zamanki CEO’su Jack Dorsey’e yönelik iç ve dış baskıların da arttığını savundu.

Bu baskıların eski First Lady Michelle Obama, Gazeteci Kara Swisher ve Chris Sacca gibi tanınmış isimler tarafından alenen yürütüldüğüne dikkat çeken Shellenberger, bu kişilerin Trump’ın hesabının kapatılması taleplerini içeren açıklamalarının ekran görüntüsünü paylaştı.

Shellenberger, 4-8 Ocak 2021 tarihlerinde seyahate çıkan ancak toplantılara telefonla katılan Jack Dorsey’in durumun yönetimindeki yetkililerin çoğunu şirketin üst düzey yetkilileri Yoel Roth ve Vijaya Gadde’ye devrettiğini belirtti.

Twitter çalışanlarının Demokrat Parti’ye ilgisi

Shellenberger, Twitter çalışanlarının ve yöneticilerinin ezici çoğunluğunun “ileri görüşlü” olduğunu anlamanın değerli olduğunu söyledi.

Twitter çalışanlarının siyasi bağışlarının sırasıyla 2018, 2020 ve 2022’de yüzde 96,98,99’unun Demokratlara gittiğini iddia eden Shellenberger, bağımsız gazeteci Mark Taibbi’nin paylaşımını retweet etti.

Shellenberger, 2017 yılında Twitter’ın üst düzey yetkililerinden Roth’un bir tweet’ini “Beyaz Saray’daki Gerçek Naziler” sözleriyle paylaşmıştı.

Shellenberger, Roth’un 2017’de bir meslektaşıyla yaptığı yazışmanın ekran görüntüsünü paylaşarak, kendisinin “dünyadaki değişimi yönlendirmek amacıyla” öğretim görevlisi olmadığını belirtti.

Öte yandan Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk da bu paylaşımları alıntıladı. Musk, devam eden açıklamalar için “Twitter hem sosyal bir platform hem de olay yeridir” diye yazdı. terimini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu