Haber

Hakkari’de modernize edilen okul hizmete açıldı

Hakkari’de depreme karşı güçlendirilerek modernize edilen Şehit Çetin Deniz İlk ve Ortaokulu hizmete açıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, çağdaş bir görünüme kavuşan okulun öğretmen ve öğrencileriyle toplantı yaparak hayırlı olmasını diledi.

Okuldan inceleme yapan Gür, binaların çökme riski ve yaşı gibi nedenlerle çalışma yapıldığını belirtti.

Anket analizi sonucu yüksek riskli okullar için hazırlanan raporların ardından Gür, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sağladığı maddi destekle kentteki okulları güçlendirmek için çalışmalara başladıklarını söyledi.

“Kolonları güçlendirerek, dış izolasyon, güvenlik sistemleri, fotoselli armatür ve aydınlatmalar, iç ve dış boya yaparak onları daha sağlıklı eğitim kurumları haline getirdik. Çünkü bu hem kamu yararı çerçevesinde hem de insan sağlığı ve iş güvenliği açısından gerekliydi. Biz bir Ülkenin şokunun da “Zamanı gelmeyecek. Çocuklarımızı savunmak zorundayız. Çocuklarımızı korumak zorundayız. Bu binalarda eğitim kalitemizi ve yaşam standartlarımızı geleceğimiz olduğunu bilerek geliştirmek ve değiştirmek zorundayız. Kısa zamanda öğrencilerimiz daha inançlı, hijyenik, çevreye duyarlı ve elektrik dostu binalarda eğitim alma fırsatı buldular. Bu süreçte verdikleri destekten dolayı bakanlığımıza ve valiliğimize şükranlarımızı sunar, emeği geçenlere teşekkür ederiz. İlimize hayırlı olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu