Haber

Adalet Bakanı Bozdağ’dan Bayraktar İHA’larına yönelik iddialara tepki

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye’nin savunma sanayisinin yüz karası şirketlerinden Baykar’a iftira ve saldırıda bulunanları lanetlediğini ifade etti.

Bakan Bozdağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ambargolara rağmen savunma sanayiinde büyük mesafe kat ettiğini ve büyük başarılar elde ettiğini vurguladı.

Bozdağ, savunma sanayiindeki gelişme ve başarı ile savunma ürünlerinde dışa bağımlılığın azalmasıyla birlikte Türkiye’nin artan gücünün düşmanlarını rahatsız ettiğinin aşikar ve tartışmasız olduğunu belirtti.

“Ülkemizin savunma sanayiinde elde ettiği başarının Türkiye düşmanlarını rahatsız etmesi anlaşılır bir durumdur. Ancak ülke yönetimine talip olan siyasetçileri rahatsız etmesi de anlaşılamaz. Baykar’a iftira atanları, saldıranları kınıyorum. Türkiye’nin savunma sanayindeki yüz karası firmalarından.Milletimizin ve ülkemizin güvenli ve güçlü geleceği için Baykar’ı kuran ve geliştirenlere, bir dünya markası yapanlara ve Baykar çalışanlarına canı gönülden teşekkür ediyorum.Kervan yürüyecek, Müşterilere rağmen.”

Adalet Bakanı Bozdağ, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar’ın TEKNOFEST’te yaptığı konuşmanın görüntüsüne de yer verdi.

gaziosmanpasahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu