Ekonomi

Rize’de TOKİ kura heyecanı yaşandı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı’nın Rize’de yaptıracağı bin 100 konut için toplam 28 bin 274 kişinin başvurduğu, hak sahiplerini belirlemek için kura çekildi.

TOKİ’nin hayata geçirdiği “İlk Evim İlk İş Yerim” projesi kapsamında Rize’nin ilçelerinde yapılacak konutların hak sahipleri geçtiğimiz günlerde düzenlenen kurayla belirlendi. Rize’nin Merkez, Kendirli ve Güneysu ilçelerinde yapılacak bin 100 konutun hak sahipleri bugün yapılan çekilişle belirlendi. Rize Gençlik Merkezi toplantı salonunda noter huzurunda yapılan çekilişte, 1.100 konut için 28.274 başvuru değerlendirildi. Hak sahiplerinin belirlendiği 1.100 konuttan 673’ünün Rize Merkez’de, 77’sinin Kendirli ilçesinde ve 350’sinin Güneysu ilçesinde yapılacağı belirtildi.

Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ali Serkan Savaş, yapılacak konutların yerel mimariye uygun olarak yapılacağını belirterek, “Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde ve Bakanlığımızın sorumluluğunda. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Rize ilimizde yapılacak bin 100 konut için kura çekildiğini belirterek, “274 başvurunun çekilişi bugün tamamlanacak. İnşallah en kısa zamanda 1.100 konutumuz yapılacak. Yapılacak konutlar en kısa sürede halkımızın hizmetine sunulacaktır” dedi.

Çekilişten ev kazandığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Yusuf Karalı, “İyi ki ev bana geldi. İlk defa böyle bir çekilişe katıldım. Çekilişte de çıktı. ve buralara kadar geldik. Bugün ilk defa benim ikametgahım” dedi. – RİZE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu